Заблукав? РФ чинить страшні провокації: у НАТО жорстоко відповіли – війна неминуча?

Без рубрики

Данія та Швеція викликають послів РФ після того, як російський літак порушив їхній повітряний простір.

Про це повідомляє видання Aljazeera, МЗС Швеції, міністр закордонних справ Данії Йеппе Кофод

“Російського посла завтра викликають у міністерство закордонних справ. Ще одне порушення Росією повітряного простору Данії. Це абсолютно неприйнятно і вкрай тривожно у нинішній ситуації”.

Літаки країн НАТО протягом минулого тижня неодноразово перехоплювали російські літаки в Чорноморському та Балтійському регіонах, повідомляє командування ВПС НАТО у п’ятницю.

Російські військові літаки часто не передають код транспондера, який би ідентифікував їхнє місце розташування та висоту, не подають льотний план і не спілкуються з диспетчерами, що становить можливий ризик для цивільних літаків, – йдеться в повідомленні Альянсу.

В НАТО також зауважили, що перехоплені російські літаки не входили до повітряного простору Альянсу, а також про те, що перехоплення відбувались у безпечному режимі.

У наступні тижні НАТО планує провести низку навчань в Європі, спрямованих на стримування Росії. В рамках навчань, що почнуться цього тижня в Фінляндії, до країни вже прибули два кораблі НАТО. Навчання відбудуться на території Фінляндії, Польщі, Північної Македонії, Естонії та Латвії.

Своєю чергою головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко зазначила виданню Європейська Правда, що попри те, що не допустити нового розширення НАТО – це одна з цілей повномасштабного вторгнення Росії в Україну, російсько-українська війна призвела до протилежного ефекту.

Новому розширенню бути.

Нове розширення НАТО повністю змінить баланс сил у Північній Європі, позбавивши Росію деяких із її традиційних важелів впливу, пише головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко у статті Росія програє Балтику: що змінить вступ до НАТО Фінляндії та Швеції.

Вже до кінця травня парламент Фінляндії планує ухвалити рішення про подання заявки на членство в НАТО. Швеція відставати не збирається.

Синхронність інтеграції має важливе значення, оскільки традиційно фіни та шведи орієнтуються одне на одного у зовнішній та оборонній політиці.

Швидше за все, заявки обох країн будуть розглянуті на Мадридському саміті НАТО в червні.

На сьогодні видається так, що питання буде вирішено позитивно.Виходячи із заяв сторін, найбільша проблема, яку зараз обговорюють – обсяг гарантій від НАТО в період від подання заявки (а відповідно – збільшення загрози з боку РФ) до отримання повноцінного членства з усіма гарантіями безпеки.

Фінляндія зважилася на членство в НАТО, бо тепер, після нападу на Україну, немає жодної гарантії, що РФ не зважиться на військову інтервенцію до Фінляндії чи навіть на збройний конфлікт із НАТО.

Для фінів та шведів НАТО є гарантією військової допомоги в кризовій ситуації.

Вступ Фінляндії та Швеції в НАТО може кардинально змінити архітектуру безпеки в Північній Європі та баланс сил на Балтиці.

Після такого розширення НАТО контролюватиме переважну більшість узбережжя Балтійського моря. Таким чином, Альянс матиме можливість не просто обмежувати присутність РФ на Балтиці, а блокувати її.

Фінляндія та Швеція стають для НАТО цінними активами, які дозволять забезпечити максимальний захист та оборону Балтійського моря від потенційної загрози з боку РФ.

Ще одне значення очікуваного розширення НАТО – зміна балансу сил у Норвезькому морі.

Фінляндія є чимось на кшталт буферної зони, що захищає північне узбережжя Норвегії. Своєю чергою контроль над північною Норвегією критично важливий для охорони Норвезького моря і проходу в північну Атлантику.

Цей географічний район важливий для здатності Америки зміцнювати європейський театр бойових дій.

Таким чином, Фінляндія та Швеція, вступивши до НАТО, суттєво обмежать можливості РФ дестабілізувати Північну Європу.

Оцените статью
Добавить комментарий