Україна в ЄС? Шмигаль приголомшив: історичне рішення. Єврокомісія рекомендує – вже скоро!

Без рубрики

Наміри України вступити в ЄС можуть переконати приватних інвесторів у тому, що наша держава — чудове місце для інвестування в реконструкцію. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, уже в червні цього року очікується, що Єврокомісія рекомендує Україну для членства в ЄС. Прем’єр-міністр повідомив про свої сподівання, що вже через 2 роки Україна таки стане повноправним членом Євросоюзу.

“Ми очікуємо, що в червні 2022 року Європейська комісія рекомендує Україну для членства і що за два роки Україна стане повноправним членом ЄС”, — повідомив Шмигаль.

Також прем’єр-міністр наголосив, що Україна врешті-решт вийде переможцем із цієї війни. Однак перемогти на полі бою — це “лише половина мети”. Інша половина перемоги — відбудова України й створення сучасної та успішної європейської держави, – повідомляє “Урядовий портал”.

“Ми віддані цій меті й готові до цього, і ми просимо, щоб світ доєднався до нас у цій шляхетній справі”, — заявив Шмигаль.

Зазначимо, у Єврокомісії відзначили високий рівень відповідей України на першу частину опитувальника щодо політичних та економічних критеріїв членства в ЄС та оперативну роботу над другою.

Про це заявив в.о. генерального директора Директорату з питань добросусідства та розширення Єврокомісії Мачей Поповський під час зустрічі з віцепрем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгою Стефанішиною, зазначається в дописі Офісу віцепрем’єр-міністра у Фейсбуці.

«У Єврокомісії відзначили високий рівень відповідей України на першу частину опитувальника щодо політичних та економічних критеріїв членства в ЄС. Крім того, Мачей Поповський відзначив оперативну роботу уряду над другою частиною опитувальника щодо оцінки нормативно-правового наближення України до актів права ЄС», – йдеться в повідомленні.

Учасники зустрічі також обговорили створення Трастового фонду солідарності з Україною, анонсованого Євросоюзом. Віцепрем’єр-міністр наголосила на необхідності активної ролі ЄС у забезпеченні стійкості економіки України під час війни та її відновлення у повоєнний час.

Нагадаємо, 18 квітня Президент Володимир Зеленський передав главі представництва Європейського Союзу Матті Маасікасу заповнену анкету-опитувальник для отримання Україною статусу кандидата на членство в ЄС. Цей опитувальник був переданий українській стороні особисто президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн під час візиту до Києва 8 квітня.

Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина 18 квітня зазначила, що Україна вже отримала другу частину опитувальника, і урядова команда докладе всіх зусиль для якнайшвидшого заповнення і цієї частини, що охоплює оцінку відповідності українського законодавства актам права ЄС.

 

Оцените статью
Добавить комментарий